!ypGfOCXffizgfiNlLl:matrix.org

Ukraine

64 Members
Talks and info related to Ukraine15 Servers

Load older messages


Timestamp Message
31 Dec 2019
01:19:07@boris:sibnsk.netboris joined the room.
15:28:52@pisar:matrix.orgpisar set a profile picture.
1 Jan 2020
19:43:16@holon:tchncs.deholon joined the room.
23:18:54@markus:tomesh.netmarkus joined the room.
3 Jan 2020
07:40:15@sin-ok:matrix.orgsin-ok changed their display name from sin-ok to Святой Януарий.
18:55:57@sin-ok:matrix.orgsin-ok changed their display name from Святой Януарий to Святий Януарій.
5 Jan 2020
06:06:58@sin-ok:matrix.orgsin-ok changed their display name from Святий Януарій to sin-ok.
6 Jan 2020
19:04:39@justus:matrix.allmende.iojustus joined the room.
7 Jan 2020
18:58:31@sin-ok:matrix.orgsin-ok changed their display name from sin-ok to Shovel Knight.
20:18:57@martin:netzgemeinde.eumartin joined the room.
9 Jan 2020
16:38:51@bodqhrohro:matrix.orgbodqhrohro
In reply to @pisar:matrix.org
Намагання оживити кімнату.
Електрошоком?
16:40:54@bodqhrohro:matrix.orgbodqhrohro
In reply to @singularpoint:matrix.org
ну це зрозуміло. навіть rust community обрало discord. але те ще mozilla перейшла переконало мене спробувати
Тоді до кого я у Gitter ходжу? :3
16:44:00@bodqhrohro:matrix.orgbodqhrohro
In reply to @pisar:matrix.org
Москалі напали на Україну та вбивають українців саме в подяку за нашу втягненість у їхній «мір»: за знання їхньої недорозвинутої мови; за їхні бездарні серіяли, книжки, телепередачі та пісні, які споживаємо так, ніби кращих ніде у світі немає; за те, що приносимо їм прибуток, переглядаючи оголошення на їхніх сайтах за читанням недолугих перекладів з англійської мови; просто за спілкування з ними; за те, що повернули голову в їхній бік і намагаємося нікого більше не помічати навколо; власне, за вірне підданство їм; за те, що робимо їх помітнішими в світі та сильнішими; за те, що стоїмо пліч-о-пліч з ними, долучаючись до всіляких, навіть найбезглуздіших думок; за те, що 40..60-мільйонна українська нація, на противагу 5-мільйонній словацькій, навіть не замислюється, що можливо розвивати власну культуру, натомість, незважаючи ні на що, споживає та підсилює їхню культуру, забуваючи власну.

Дуже сумно, що минуло стільки років, а деякі українські хруні й досі заглядають за москальский паркан. І не тільки сумно, але й обурливо, що ці хруні навіть не уявляють, що українець може відрізнятися від них: не думати про москалів; уважати москальське чужим; розвивати своє; володіти різними мовами; читати братніми словацькою, польською, чеською, хорвацькою, словенською, білоруською мовами, а також найпоширенішими у світі — еспанською (2 за кількістю носіїв), англійською (3 за кількістю носіїв).
Покажи для початку щось оригінальне про моббінг Sony Ericsson у буржуйнеті, а потім хрукай про москальський паркан. (Підказка: не знайдеш, бо вони ж самі пиздили з рунетівських сайтів і посилалися на них). Та й зараз на 4PDA жвавіша тусовка, ніж на XDA. А причина очевидна: підкопіращене мишлення буржуїв, яке виключає можливість існування в англомовному просторі (окрім, хіба що, ПАР) потужної гакерської культури.
16:45:10@bodqhrohro:matrix.orgbodqhrohroУникати москалів — то нездорове явище; весь світ не уникає, а українці на свою ж голову уникають.
17:00:05@bodqhrohro:matrix.orgbodqhrohro

Переважання новин про РФ серед решти сусідів пояснюється дуже просто: РФ серед них, та й узагалі в світі — найбільша. От що цікавого відбувається, приміром у молдаван? Я багато років бачу їхні новини: у %селонейм% побилися п'яні рагулі, у %містонейм% мер перерізав якусь стрічку, парламент чергового разу не дійшов згоди й розпустився. Знайомий дивише білоруські новини, має подібну думку.

Пишатися синтетичністю та словниковим запасом мови — річ вельми суперечлива. По-перше, це ускладнює її вивчення, по друге, мови світових наддержав (СДП і Китай) якраз аналітичні, а з навішуванням десятків значень на одне слово там цілковитий жах. Російська, що дотепно, теж рухається у бік синтетичності. Втім, болгарська вже давно синтетична, але стати наддержавою болгарам це щось не дуже допомогло ;-)

17:02:07@bodqhrohro:matrix.orgbodqhrohro
In reply to @pisar:matrix.org
«Українські новини», «Український словник», «Українська служба «Радіо Свобода» — мертвонароджені застосунки? Згоджуюся, що месенджер лише для українців — дурниця (хіба що це клієнт для матриці, тоді ні), але й дурниця Ваш висновок, що наочно показано.
Чому дурниця, коли в нас і так фактично гегемонія Viber, який окрім України й Білорусії майже ніде не розповсюджений? А у японців от, приміром, LINE, який теж за межами Японії маловідомий.
17:04:46@bodqhrohro:matrix.orgbodqhrohro
In reply to @.z..i.._k..:tchncs.de
bodqhrohro: Коли написали в жаббер, я довго згадував, де вас бачив, але тепер згадав, що тут і на лорі, лол.
То мій здогад про походження ніку таки є правильним!
17:07:07@bodqhrohro:matrix.orgbodqhrohro
In reply to @pisar:matrix.org

У тому місці, що в назвах є слово український. Цитую Вас: Якщо в назві програми є слово "український" - закопуйте одразу.

І запитання: що тоді, по-Вашому, є суто українським ПЗ? Навіть «українським месенджером» можуть користуватися усі, а не тільки українці.

Ну всякі там медки, айфіни та подібний бухгалтерський софт є суто українськими і поза Україною за суттю своєю не потрібні. Можете ще з инших царин подібне нагадати. Ну й очевидний metaprog ;-)
17:07:47@bodqhrohro:matrix.orgbodqhrohro
In reply to @pisar:matrix.org
Не наявність, а відсутність слів свідчить про нерозвинутість мови. Це правда, що будь-яка мова може описати все, але в одній мові можемо сказати одним словом, а в иншій доведеться вживати ціле словосполучення або й речення. Наприклад, стілецьпристрій для сидіння.
Подібним чином можна вважати недорозвиненими мови, в яких немає десятків слів для позначення снігу.
17:21:09@bodqhrohro:matrix.orgbodqhrohro
In reply to @pisar:matrix.org

Це приємно, що погоджуєтеся. Але не бачу у своїх висловлюваннях жодних узагальнень, окрім узагальнення нас самих (українців) у першому абзаці. Проте це узагальнення є цілком правдивим, бо, на жаль, навіть ті з нас, що відрізняються від загалу, усе одно часто змушені натрапляти на «відриг» з РФ (наприклад, у наших новинах, які пишуть про РФ у рази частіше, ніж про решту сусідів України разом узятих).

Якщо ж Ви маєте на увазі, що я узагальнив, коли написав, що „москалі напали на Україну“, то ні, це не так. Ви ж не назвете вислів „пси напали на мене“ узагальненням, правда ж? Отож, так само, як другий вислів не означає того, що на мене напали всі пси, так само перший не означає того, що на Україну напали всі москалі. Ми кажемо так не тому, що прагнемо узагальнювати, а тому, що не маємо змоги виокремити з них ту несталу, але чисельну спільноту. Просто в ключі війни твердження про вину лише уряду РФ або лише її президента не витримує жодної критики, бо різко не збігається з дійсністю (воює не уряд, а громадяни; протести проти війни майже відсутні; усі соцопитування громадської думки москалів показують 75..90% схвалення нападу на Україну, загарбання частин Донеччини та Луганщини, анексію Криму; президента РФ було переобрано вже в час війни 78% виборців тощо).

Так само не бачу в написаному підживлювання ненависти за національною ознакою. Та якби й хотів, то не зміг би тут це зробити, адже в кімнаті є лише українці. Шлях підживлювання ненависти нагадує мені сварливе подружжя, у стосунках якого панує постійна ненависть одне до одного. А провідна думка мого повідомлення, навпаки, полягає в тому, що варто розірвати всі звʼязки між нами: забути про москалів, їхні кімнати, новини тощо. Поряд із військовим способом, це найкращий спосіб захиститися від них.

Утім, може, Вас бентежить слово москаль? Це — звичайне слово, яке виникло від назви їхньої держави, від Московії. Якщо хочете звинуватити мене в розпалюванні міжнаціональної ненависти, то раджу почати спочатку з Тараса Шевченка та всіх своїх пращурів, які не знали штучного й оманливого слова рускій росіянин.

Або ж бентежить те, що я назвав мову москалів недорозвинутою? Знаєте, думка про те, що всі мови рівні, хоч часто і лине з псевдонаукових толерантних кіл, насправді дуже суперечить науці. Кожна мова має свій рівень розвитку. Я не беруся оцінювати рівень розвитку москальської мови відносно всіх мов світу, але відносно української мови вона є значно недорозвинутою. І якби не нерівна боротьба москалів проти нашої мови, зокрема брехливі зворотні твердження, то не брався б навіть порівнювати й з українською. Але, на відміну від москалів, я не стверджую на роздумах про те, як буде українською «кыт» і «кот», а на цілих граматичних категоріях, відсутніх у москальській мові (якнайкраще — как можно лучше; заслабкий — слишком слабый; писатиму — буду писать тощо), стислих українських словах, утворених протягом століть розвитку мови (торік — в прошлом году; принаймні — по крайней мере; досі — до этих пор; доти — к этому времени; попри — не смотря на; відтоді — с того времени; зокрема — в том числе тощо), омонімів (масло — [сливочное] масло, олія — [растительное] масло, олива — [минеральное] масло, мастило — [моторное] масло; брунька — почка, нирка — почка; сімʼя — семья, насіння — семя; підлога — пол, стать — пол, пів — пол; засоби — средства, кошти — средства тощо), а також на просто відсутніх словах у москальській (секретарюватиму — буду исполнять обязанности секретаря; переможу — обрету победу тощо).

*

Переважання новин про РФ серед решти сусідів пояснюється дуже просто: РФ серед них, та й узагалі в світі — найбільша. От що цікавого відбувається, приміром у молдаван? Я багато років бачу їхні новини: у %селонейм% побилися п'яні рагулі, у %містонейм% мер перерізав якусь стрічку, парламент чергового разу не дійшов згоди й розпустився. Знайомий дивише білоруські новини, має подібну думку.

Пишатися синтетичністю та словниковим запасом мови — річ вельми суперечлива. По-перше, це ускладнює її вивчення, по друге, мови світових наддержав (СДП і Китай) якраз аналітичні, а з навішуванням десятків значень на одне слово там цілковитий жах. Російська, що дотепно, теж рухається у бік синтетичності. Втім, болгарська вже давно синтетична, але стати наддержавою болгарам це щось не дуже допомогло ;-)

18:25:43@.z..i.._k..:tchncs.dezik

<@.z..i.._k..:tchncs.de> bodqhrohro: Коли написали в жаббер, я довго згадував, де вас бачив, але тепер згадав, що тут і на лорі, лол.

То мій здогад про походження ніку таки є правильним!

Свого часу, переглядав Король шаман, одного дня, це згадав і підписався ім`ям персонажу.

10 Jan 2020
11:04:24@bodqhrohro:matrix.orgbodqhrohro

pisar: ось, до речи, читаху етикетку на банці з оливками й виявиху, що в багатьох мовах є дієслова та прикметники на позначення вилучення кісток із риби та плодів або того, з чого їх вилучено: https://en.wiktionary.org/wiki/debone#Translations

А в нас такого нема! Ні в українській, ні в російській. Навіть «безкісточковий» не кажуть — замість цього «без кісточок». А це щонайменш неоднозначно: незрозуміло, чи їх там ніколи не було (є чимало безкісточкових сортів різних плодів), чи штучно вилучено.

12:18:47@bodqhrohro:matrix.orgbodqhrohroВ принципі, є слово «вилущений», але воно дещо про инше.
11 Jan 2020
16:11:06@sin-ok:matrix.orgsin-ok changed their display name from Shovel Knight to sin-ok.
16 Jan 2020
12:18:36@garikson:matrix.orgCollect-238 changed their profile picture.
20 Jan 2020
14:55:32@koteek:matrix.orgkoteek joined the room.
23 Jan 2020
21:16:16@sigmaister:matrix.orgsigmaпривіт народ
24 Jan 2020
01:04:43@.z..i.._k..:tchncs.dezik
У відповідь на@sigmaister:matrix.org
привіт народ
Привіт.
23:41:54@taneja:diasp.intaneja joined the room.
25 Jan 2020
14:07:26@xiexie-dbg:matrix.orgxiexieприфф

There are no newer messages yet.


Back to Room List